MERLIN

           Büyülü bir çağ, mitlerin gerçek olduğu bir diyar... Krallığın kaderi Merlin adında genç bir adamın omuzlarında. Merlin, ilk bölümden itibaren Pazartesi'den Perşembe'ye 21:00'de CNBCE'de.

           Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi'yle buluşuyor, Orta Çağ efsanesi CNBC-e’de yaşanıyor... İngiliz yapımı Merlin'de sihrin ve doğaüstü yaratıkların diyarı Camelot'ta bir efsanenin doğuşuna tanık olacağız. Kral Uther tarafından yönetilen Birleşik Krallık’ta büyücülerin sihir yapmalarının yasaklandığı bir dönemde, doğaüstü yeteneklere sahip Merlin adında genç bir adamın yolu ileride tahta geçecek Prens Arthur’la kesişir. İki genç adamın rekabetle başlayan tanışıklıkları kısa sürede dostluğa dönüşecek ve ülkelerinin kaderinde büyük rol oynayacaktır. Tarihin en büyük büyücü efsanesi Merlin'in gençlik yılları, fantastik dizi tutkunlarını ekran başına toplayacak. 

          Merlin, Katie McGrath, Bradliy James Colin Morgan ve Angel Coulby gibi yıldızı parlayan genç oyunculardan oluşan bir kadroya sahip. Merlin’de baş karakterlere eşlik eden iki önemli figürse tecrübeli ve yetkin oyuncular tarafından canlandırılıyor. Buffy the Vampire Slayer'da Avcı gözetmeni Giles rolüyle tanıdığımız Anthony Head Kral Uther'i canlandırırken, Merlin'e yol gösteren Büyük Ejderha'yı Oscar adayı aktör John Hurt seslendiriyor


BENCE
            Merlin, Camelotin makus talihini değistirmeye devam ediyor. Yeni sezonda Merlin'in en büyük düsmanı, Uther Pendragon' un himayesinde olan Morgana. Morgeus, Morgana'nın aklına girerek kendi safına çekti. Olayın en kötü yanı ise en büyük düsman olan Morgan, Uther Pendragon'un güvenini tamamiyle kazanmış durumda. Böylesi içinden çıkılmaz bir durumda Merlin'in neler yapabileceği merak konusu.


             Ülkemizde de gösterimde olan Merlin adlı dizinin, yayın haklarını elinde bulunduran Fremantle Media, video oyunu yapmak istediklerini açıkladı.

              BBC ve Fremantle Media adına açıklama yapan, Fremantle’ın başkan yardımcısı Pindy O’brien ‘Merlin, video oyununa uyarlamak için oldukça uygun bir dizi, şuanda birkaç oyun şirketiyle görüşüyoruz. Ancak hiç bir anlaşmaya imza atmadık henüz.’ açıklamasında bulundu. Meşhur büyücü Merlin’in oyununu, bir anlaşma gerçekleşirse bu yıl sonlarına doğru görebiliriz.

              Şuana kadar Merlin 3 Sezona mükenmel giriş yaptı ve ilk iki bölüm geride kaldı. İlk bölümde Morgana Camelot'a geri dönüyor ve çok farklı bir yüzle tüm Camelot halkını kandırıyor. Fakat dizimizin baş kahramanı Merlin her zaman ki gibi son anda tüm bu oyunları fark ediyor. Ama yinede olacakları değistiremiyor.

              Bakalım gelecek bölümlerde bizleri ne bekliyor. Bölümleri indirmek için isteyenler Divxm.com yada aşağıda verilen linkleri tıklayabilirsiniz.

Merlin 3. Sezon  1. Bölüm İÇİN TIKLAYINIZ

Merlin 3. Sezon  2. Bölüm İÇİN TIKLAYINIZ

Merlin 3. Sezon  3. Bölüm İÇİN TIKLAYINIZ

LİNKLER HOTFAİL DOSYASIDIR DİGER LİNKLER İÇİN TIKLAYINIZ

0 yorum:

Yorum Gönder