Türkiye 7 Haziran seçimlerini atlattı ve millet olarak bir tavır takındığını siyasilere gösterdi. Politikacılar seçim sonuçlarından anlam çıkarmaya dursun seçimin kazananı kim sorusu herkesin aklında ki soru. Peki ki kazandı bu seçimi?

           Seçim bize tekrar gösterdi ki seçim milletin iradesini ortaya koyduğu ve doğru yönde ilerleyenlerin yanında olacağıdır. AKP yaptığı doğrular sayesinde %41 oyu korurken yanlışlarında diretmesi ve halkın iradesinin dışına çıkması hem %9-10 gibi büyük sayılabilecek oranda oy kaybını getirdiği gibi HDP ye parti olarak Meclise girme yetkisini tanımış oldu.


           CHP ve MHP bir başarı elde edemeseler bile HDP 'nin başarısını kendilerine mal ederek galibiyet oyunları oynuyorlar. Koltuk sevdasına kendilerini kaptırdıklarına inandığım Kılıçdaroğlu ve Bahçeli istifa etmenin onuruna bir türlü nail olamadılar. Bir nebze MHP yükselisi dolayısıyla Bahçeli yerini sağlamlastırsa bile görülüyor ki MHP bu kişiler yüzünden çoğu oyunu olamamakta.


          HDP S.Demirtaş ın ılımlı konuşmaları, arayışta olan koministlerin tercihi ve bilinmez ya baskılar sonucu bir başarı elde ettiği ortada. Galibiyet sarhoşluğu yaşayan HDP ilk günde saçmalayarak çoğu seçmenine yanlış yaptığı izlenimini verdi.


          Bu memleket ileriye gitmeli yapılan onca şey boşa atılmamalı. Tüm çalışmaların olağan hızla devam etmesi sağlanmalı gerekiyorsa cezalar verilmeli ama unutulmamalı ki bazı şeyler ülke çıkarları için göz ardı edilebilmelidir. Olan olmuşken daha fazla yıkıma yol açmadan dünya ya gerçek Türkiye Cumhuriyetini ve gücünü göstermeliyiz.


          Seçim sonuçlarının hayırlı olması ve daha güçlü bir Türkiye için
          "Ne Mutlu Türküm Diyene"

         Esenlikle kalın

0 yorum:

Yorum Gönder