Soma Milli yaş ilan edildi. 19 Mayıs iptal edildi. Son açıklanan bilgiler 245 ölü olduğu gösteriyor..


           Madenciliğin korkulu rüyası, her an basına toprağın geçmesini beklemektir maalesef. Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen trafo patlaması sonucu 17 canımızı maalesef kaybettik.

          Soma kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı en az 200-300 işçinin madende mahsur kaldığını açıkladı. AFAD yaptığı açıklamada, 17 işçinin öldüğünü 11 işçinin yaralandığını 200'ün üzerinde işçinin mahsur kaldığını açıkladı. Soma'da maden ocağındaki yangın sonrası madenin içinde mahsur kalan işçilerden bazıları sağ olarak çıkarılmaya başlandı.         Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın olay sonrası seferberlik ilan etmesi ile tüm arama kurtarma timleri bölgeye yönlendirildi.

         Madenden çıkan her işçi, yakınları tarafından alkışlarla karşılandı. İşçilerin bir bölümünün yürüyerek çıktığı, sedyeyle çıkarılan bazı işçilerin ise hayati tehlikesinin bulunmadığı gözlendi. Çıkarılan işçiler, maden önünde bekletilen ambulanslarla hastanelere sevk ediliyor.

         Ölüm haberiyle yıkılan ailelere başsağlığı diler ailelerine rabbimden sabır vermesini dilerim. Hayatta kalanlar için geçmiş olsun dileklerimi buradan iletir tez vakitte eski sağlıklı günlerine ulaşırlar inşallah.

0 yorum:

Yorum Gönder