Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşırken muhalefetin adayı belli oldu ve bu aday Ekmelettin İhsanoğlu oldu. AK partili bir çok bakanında övdüğü isim bu sıralar acayıp bir soğutulma va sunum hatası içinde.

        Cumhurbaşkanı adayı ilan ettiğiniz birisine neden diğer ülkeler onu seviyor dersin! Maalesef ülkemizde muhalefet diye birşeyin kalmadığını doğrulamak için Kılıçdaroğlu ve Bahçeli elinden geleni ardına koymuyor. Ak partili henüz adayını açıklamadı ama beklenen adayın Recep T. Erdoğan olması ve bunun 1 Temmuz da açıklanmasıdır.


        Ülkemizde insanlar resmen ikiye bölünmüş durumda bir kısım Erdoğan'ın karşısına esşek bağlasan oyumu ona veririm diyor ve buna rağmen muhalefet hala basarısızlığı kabul etmiyip gururla kendi basarısıymıs gibi o koltuklarda oturuyorken diğer kısımda Vatan haini olsun müslüman olsun oyumu Erdoğan'dan başkasına vermem diyor.

        Garip bir durum içindeyiz maalesef. Ülkemiz artık yalanla yasayanların, yetimin ekmeğine el uzatanların, gösteriş meraklısı ki en önemlisi müslümanlığı dahi buna karıstırmıs durumdalar, halka hizmet etmek değil halkı sömürmekle kendini geliştirmiş insanlarla dolmuş durumda.


        Bu ülkenin bir gerçeği var ki hiçbir zaman işçiye emekçiye bu toprağın gerçek sahiplerine hiç bir zaman haklarının verilmediğidir o da. Bu ülke Türklerin-Kürtlerin-Lazların-Çerkezlerin ve daha nice bu toprak için canını vermiş sehitlerimizin torunlarının iken onlar sadece vardılar öldüler ve gittiler durumuna düştü.


       Öyle görünüyor ki bu ülke hiç bir zaman gerçek sahipleri tarafından, halka hizmet etmek için hiç yönetilemeyecek. Burada bi parantez açmak isterim ; halk devletin değil kendisinin ulu ve kalıcı olduğunu anladığı zaman her şey değişebilir.

0 yorum:

Yorum Gönder