Ev sahipliği avantajını kullanarak yarı finali gören Brezilya karşısında Avrupa devini göründe tarihi fark kaçınılmaz sondu. Ve sonuç 7-1 ile Almanya'nın lehine şekillendi.


         Brezilya nın ev sahipliği yaptığı FİFA Dünya Kupası 2014 te beklenmedik bir skor alındı. Bu skorun ev sahibi Brezilya' ya karşı alınmış olması ise ayrı bir ilgi çekici konu. Almanya ile karşılasan Brezilya kötü futbolu ile buraya kadar gelmesinin acısını fena çekti. Belki taraftarlara sorsak çeyrek finalde elenmeyi dahi tercih ederlerdi böyle bir skor görmektense elenmek daha iyiydi.


         Dünya Kupasında yarı finalin son ayağı bugün Arjantin ile Hollanda arasında şekillenecek müsabaka ile gerçekleşecek. Dün alınan 7-1 lik skor sonrası herkesin aklında Almanya finalde rakibine ne yapacak sorusu var. Finale ben Almanya ve Hollanda yı bekliyordum ve beklediğim finalin şekillenmesine sadece bir adım kaldı.
         Bu akşam gerçekleşecek müsabaka sonucu galip gelen taraf finalde Almanya nın rakibi olacak. Merakla beklenen maçı Çüneyt ÇAKIR yönetecek. Türkiyenin gururu Çakır iyi performansıyla daha sonraki turnuvalarda finalleri yöneterek Türkiye 'nin göğsünü kabartmaya devam edeceğine inancımız tamdır.

0 yorum:

Yorum Gönder