Türkiye'de yerel seçimler yaklaşırken politik konuşmalar, siyasi vaatler ve nice böyle konusmalar yerini almaya başladı. Seçim öncesi taraflı ve yönlendirici reklamlar nedeniyle YSK (Yüksek Seçim Kurulu) TRT'ye AK Parti cezası verdi, gerekçe: Seçim dönemi yasaklarını ihlal. Detaylı bilgi için http://t.co/CyTpMBS1zV

            Yerel seçimlerde ne olur bilinmez hele böyle bir zamanda ama Ak parti ve Muhalifler (MHP ve CHP) olarak iki farklı büyük aday ve BDP göze batan adaylar.


            BDP millet vekili seçimlerinde olduğu gibi yine parti dışı adaylıklar ile bağımsız adayları destekleyerek yerini garantilemeye çalısacak gibi görünüyor.

            CHP ve BDP gezi olaylarını sahiplenmeye çalıstılar ancak bu olaylar halka mal oldu ama daha sonrasında gezi olayları bahane edilerek birçok olay şekillendi.

            CHP ve MHP adayları güçlü olduğu birbirlerini desteklemek için bildiri tarzı yayınlar yapıyor. Ayrıca oy ver kampanyasıda unutulmaması gereken ve halka görevini hatırlatan bir seçim propagandası.


            Ama halk olarak istenmeyen şeyler her zamanki gibi devam ediyor. Maalesef yine ölümler yine başörtüsü yine inançlarımız politikanın mezesi oluyor. İnanan inanmayan birbirlerine düşmüş insanlar güvenli yaşam alanı bulamaz hale gelmiş durumda ülkemizde maalesef.

           Ne olursa olsun insanın değerli olduğu, halkın üstün olduğu, parti liderlerinin milletvekillerinin baskanların KRAL değil birer hizmetkar olduğu günlerin gelmesi dileğiyle iyi şeçimler

0 yorum:

Yorum Gönder